Śląsk II Wrocław - Siarka Tarnobrzeg. Co warto wiedzieć przed meczem?

30.10.2022 (06:00) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2022/9/druzynasawicki2_6318d17043440.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Śląsk II Wrocław w swoim ostatnim ligowym meczu przegrał z Hutnikiem Kraków 0:2. Momentem przełomowym w tym spotkaniu była czerwona kartka dla Łukasza Gerstensteina w 52. minucie meczu, która zabiła ducha walki w zespole z Wrocławia. Co warto wiedzieć przed meczem z Siarką Tarnobrzeg?  

Mecz Śląsk Wrocław II - Siarka Tarnobrzeg odbędzie się w niedzielę 30 października o godz. 13:00. Na naszej stronie tradycyjnie dostępne będą relacje z komentarzem na żywo oraz pisana minuta po minucie. Obie znajdziecie TUTAJ.


Sędzią niedzielnego spotkania będzie Paweł Dziopak z Tychów, który jeszcze w tym sezonie nie miał okazji sędziować meczu Śląska II.


W meczu z Siarką na boisku nie zobaczymy Oliviera Wyparta oraz Łukasza Gerstensteina. Te dwa zawieszenia są efektem meczu z Hutnikiem Kraków (0:2), podczas którego Gerstenstein obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę, a Wypart został napomniany po raz czwarty, co wyklucza go z niedzielnego spotkania. 


Śląsk II po dwóch porażkach z rzędu z Wisłą Puławy (1:2) i Hutnikiem Kraków (0:2) zajmuje 16. miejsce w tabeli II ligi. Oczywiście nie jest to jeszcze fatalna sytuacja wrocławian, ponieważ jeśli wygrają z Siarką to będę mieli 18 punktów na koncie i wskoczą na 11. miejsce w tabeli.


Siarka w tym sezonie nie potrafi grać na wyjazdach, a Śląsk II słabo wygląda w meczach u siebie, co może być skutkować zamkniętym niedzielnym spotkaniem przy Oporowskiej. Rezerwy na własnym stadionie zdobyły tyle samo punktów, co Siarka na wyjazdach (zaledwie 6 punktów).


W zespole gości nie można wskazać rasowego snajpera, na którego Śląsk II powinien zwracać szczególną uwagę. Najwięcej goli w tym sezonie dla Siarki strzelili Szymon Lewicki i Marcin Stefanik - po trzy.


Siarka to czwarta najgorsza defensywa II ligi i ostatni zespół w tabeli. Zawodnicy trenera Łukasza Becelli w tym sezonie stracili aż 30 bramek.


W swoim ostatnim meczu Siarka przegrała ze Stomilem Olsztyn 0:1 po bramce w końcówce. Pokazuje to, że beniaminkowi II ligi brakuje koncentracji w końcówkach, a Śląsk II w tym sezonie często zdobywa bramki w owym fragmencie spotkań. Wrocławianom udało się zrobić to już trzykrotnie w meczach z Wisła Puławy (1:2), Pogonią Siedlce (1:0), Polonią Warszawa (1:1). Końcówka niedzielnego meczu na pewno będzie gorąca


Trenerem Siarki jest dobrze we Wrocławiu znany Łukasz Becella, który był jednym z asystentów Tadeusza Pawłowskiego. 43-latek dopiero tak jak Krzysztof Wołczek zaczyna swoją karierę trenerską, bowiem posada w Siarce jest jego pierwszą samodzielną pracą trenerską (o trenerze Siarki i historii klubu więcej możecie przeczytać TUTAJ).


Jednym z najbardziej rozpoznawalnych i znanych zawodników Siarki jest zdecydowanie bramkarz Wojciech Muzyk, który ma na koncie jeden występ w barwach Legii Warszawa. 23-latek w tym sezonie II ligi zagrał, co prawda tylko w dwóch meczach, ale liczy na to, że trener Becella zacznie częściej na niego stawiać. 


Niedzielny mecz będzie spotkaniem tych samych formacji. Śląsk II i Siarka grają bowiem w ustawieniu 3-4-2-1 i zobaczymy, kto lepiej wywiąże się z założeń taktycznych i zdobędzie punkty przy Oporowskiej. 

ZOBACZ też: REZERWY: Zapowiadamy i typujemy 17. kolejkę II ligi (KURSY)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.