Yeboah: Każdy, kto widzi jak gram, cieszy się z tego

27.06.2022 (10:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/6/yeboah_62b88ef680c2c.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Niemiecki skrzydłowy John Yeboah podpisał trzyletni kontrakt ze Śląskiem i od razu znalazł się w kadrze na rozpoczynający się obóz w Słowenii. Jak odpowiedział na pytania o swoją dotychczasową karierę oraz nadzieje związane z grą we Wrocławiu?



 

Jakim jesteś typem zawodnika?

Nazywam się John Yeboah. Jestem typem zawodnika, który gra dużo z piłką przy nodze, jestem szybki. Chcę pomóc zespołowi w tym sezonie stworzyć coś nowego. Mam nadzieję, że przed nami lepszy sezon.

Powiedz kilka słów o swoim pochodzeniu.

Mama pochodzi z Ekwadoru, tata z Ghany. Ja jestem z Niemiec, urodziłem się w Hamburgu.

Czego spodziewasz się po naszej lidze?

Trudno powiedzieć, przyjechałem tu, by tego doświadczyć. Zobaczymy po pierwszym meczu i starcie sezonu. Możesz zadać mi to pytanie za rok i wtedy będę mógł odpowiedzieć.

Grałeś dużo w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec. Jak to wspominasz?

Grałem raz przeciwko Polsce. Dzięki temu wiem trochę o tym, jak grają, ale liga jest inna. Zobaczymy, co na mnie czeka.

Znasz się z Dennisem Jastrzembskim. Rozmawiałeś z nim o Śląsku?

Oczywiście. Zanim się tu pojawiłem, pytałem Dennisa, jak to tutaj wygląda i przekazał mi bardzo pozytywne informacje. Dlatego nie mogłem się doczekać. Miasto jest piękne, ludzie są bardzo mili. Jestem podekscytowany.

Jakie są twoje cele na ten sezon?

Moje cele na ten sezon to zdobywanie bramek, asystowanie, dobra i regularna gra oraz czerpanie z tego radości. Jestem człowiekiem, który kocha piłkę nożną i cieszy się grą. Każdy, kto widzi jak gram, cieszy się z tego, bo piłka po prostu mnie cieszy. Taki jestem.

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Niemiecki skrzydłowy wzmacnia Śląsk

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.