Znamy nowego kapitana Śląska!

01.07.2022 (23:11) | Piotr Kryński
uploads/images/2022/4/slask_6265b6ab3bfb3.jpg

fot.: Paweł Kot

Już wiadomo, kto w sezonie 2022/23 dostąpi zaszczytu noszenia na ramieniu opaski kapitana. Funkcje tą po Krzysztofie Mączyńskim przejmie bramkarz trójkolorowych Michał Szromnik. W nowej radzie drużyny znalazło się czterech zawodników. 

Michał Szromnik trafił do wrocławskiego klubu latem 2020 roku z Chrobrego Głogów. 29-latek do tej pory wystąpił w 40 meczach, w których dziewięciokrotnie zachował czyste konto. Bramkarz już w swoich pierwszych meczach pokazał, że w trudnych momentach można na niego liczyć, kilkukrotnie w fantastyczny sposób broniąc dostępu do bramki. Poprzednim bramkarzem, który pełnił funkcję kapitana był Mariusz Pawełek w 2015 roku. Role wicekapitanów pełnić będą: Petr Schwarz, Patrick Olsen i Erik Exposito, a w radzie drużyny do wspomnianej trójki dołączył Adrian Łyszczarz. 

- Cieszę się, że to decyzja drużyny i bardzo dziękuję za zaufanie. Niesie to za sobą dużą odpowiedzialność, ale postaram się zrobić, żeby wspierać drużynę na boisku i poza nim. Liczymy na wsparcie kibiców, które będzie bardzo potrzebne w tym sezonie. Ja jako kapitan, ale myślę też, że cała drużyna zrobi wszystko, żeby kibice byli z nas dumni w tym sezonie

- powiedział nowy kapitan Śląska Wrocław w rozmowie z oficjalną klubową stroną.

 

ZOBACZ też: Robotniczy klub z Niszu, choć zdecydowanie nie niszowy (SYLWETKA RYWALA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.