FUTSAL: Porażka w pierwszym sparingu

15.08.2023 (17:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/8/Pierwszy sparing_64db9dcae742d.jpg

fot.: Sebastian Bednarz

Zawodnicy WKS Śląsk Futsal Wrocław rozegrali pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. W Libercu zmierzyli się z drużyną czeskiej ekstraklasy FTZS. 

Choć była to pierwsza próba z udziałem trzech nowych zawodników (pisaliśmy o nich TUTAJ) mecz mógł się podobać. Na boisku nie brakowało ciekawych akcji, sporo było walki. Łącznie padło 11 goli. Zwycięstwo gospodarzy było w pełni zasłużone. Trzeba, jednak dodać, że są oni na innym etapie przygotowań. Wcześniej rozpoczęli treningi, a mecz ze Śląskiem był ich drugim sparingiem.

Do przerwy mieli dość sporą przewagę, a kilka udanych interwencji w bramce zanotował Mateusz Dec. Mimo wszystko skapitulował trzykrotnie. Śląsk strzelił jednego gola, dzięki akcji dwóch nowych zawodników. Jan Rojek sprytnym podaniem uruchomił Michała Grochowskiego, a ten nie zmarnował okazji. Trzecią bramkę Śląsk stracił na dwie sekundy przed końcem pierwszej połowy.

Po zmianie stron wrocławianie pozostali w szatni i w ciągu 74 sekund stracili kolejne dwa gole, a po dwóch minutach kolejnego. Nie podłamało to jednak podopiecznych trenera Wysoczańskiego i od tego momentu Trójkolorowi uzyskali przewagę. Kolejną bramkę po zespołowej akcji strzelił ponownie Grochowski – wicekról strzelców II ligi z ubiegłego sezonu. Trzeciego gola strzelił z kolei król strzelców – Miłosz Taranek po sprytnym strzale z prawego skrzydła. W odpowiedzi Czesi ponownie trafili do siatki. Wynik meczu ustalił Giorgio Chokheli.

Za tydzień wrocławianie wezmą udział w turnieju Legia Cup, rozgrywanym w Warszawie Legia Cup.  Śląsk zagra w grupie z ekstraklasowymi zespołami Legii i Jagiellonii, a udział w turnieju wezmą także Widzew i BSF Bochnia (ekstraklasa) oraz I-ligowa Wenecja Pułtusk.

Skład Śląska:  Dec (Dudek) – Turkowyd, Bondarenko, Rojek, Grochowski, Hojlik, Chokheli, Kozak, Shutyak, Kur, Kapinos, Taranek

ZOBACZ też: Głosy z sieci: ''Zero charakteru, walki, jaj''

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.