Kiedy rozmowy w sprawie prywatyzacji?

26.06.2023 (15:00) | Mateusz Włosek
uploads/images/2023/5/sezon_645cb484ca954.jpg

fot.: Paweł Kot

W piątek 16 czerwca nastąpiło otwarcie koperty zawierającej ofertę wykupu większościowego pakietu akcji Śląska Wrocław. Jedyną propozycję złożyła niemiecka firma Westminster, której właściciel Marian Ziburske kilka lat temu próbował przejąć wrocławski klub. Na kiedy zaplanowano początek negocjacji z podmiotem zainteresowanym kupnem klubu? 

Warto przypomnieć, że firma Westminster to magnat na niemieckiej scenie nieruchomościowej. Zarządzający ją przedsiębiorca Marian Ziburske już w 2017 roku wraz z Andrzejem Kucharem dążył do wykupienia udziałów w WKS-ie, ale ostatecznie ta misja się nie udała. Teraz proces prywatyzacji za sprawą prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka ruszył powtórnie. Na początku wydawało się, że najpoważniejszym kandydatem do przejęcia większościowego pakietu akcji jest spółka MADA Global, związana z funduszem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Okazało się jednak, że przedłużone oczekiwanie na składanie ofert związane jest ze skompletowaniem przez firmę Westminster wszystkich dokumentów, potrzebnych do rozpoczęcia rozmów z miastem Wrocław.

Do najbliższej środy 28 czerwca strona niemiecka ma czas na dostarczenie wszystkich dokumentów i jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia, gdy tylko stanie się to faktem, strony będą mogły przystąpić do negocjacji. Pierwsze spotkanie zaplanowano wstępnie na początek lipca. 

ZOBACZ też: Szykuje się emocjonująca jesień we Wrocławiu