Kto był Piłkarzem Meczu? (WYNIKI)

05.04.2022 (13:00) | Piotr Kryński

Śląsk Wrocław przegrał w meczu 27. kolejki ekstraklasy z Lechem Poznań 0:1. Była to pierwsza porażka Piotra Tworka w roli trenera zielono-biało-czerwonych. Kto waszym zdaniem zasłużył na miano Piłkarza Meczu?

W pierwszych 45. minutach widowiska oglądaliśmy dwa wyrównane zespoły. Żadna ze stron nie przeważała, obie miały swoje okazje, jednak nikt nie otworzył wyniku spotkania. Kubeł zimnej wody został wylany na głowy piłkarzy Śląska, już w 48. minucie, czyli chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, kiedy to Szymon Lewkot, po delikatnym odepchnięciu przez Michała Skórasia nie trafił w piłkę przy próbie zagrania głową. Ten błąd był początkiem jedynej w tym meczu bramkowej akcji. I to właśnie Szymon Lewkot w mocno ironiczny i uszczypliwy sposób waszymi głosami został wybrany Piłkarzem Meczu.

Szymon Lewkot na murawie pojawił się w przerwie meczu, zastępując Daniela Gretarssona, który nie był w stanie dokończyć spotkania z powodu kontuzji. Już 3 minuty później Polak popełnił kluczowy błąd, który kosztował wojskowych stratę 3 punktów. 23-latek miał później jeszcze kilka mniej lub bardziej udanych interwencji, jednak za kilka tygodni nikt nie będzie pamiętał o jego poprawnej grze w obronie, tylko o tym jednym kardynalnym błędzie z 48. minuty spotkania.