Maćkowiak i Lutostański nie jadą na zgrupowanie, co z Mączyńskim?

25.06.2022 (18:00) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2022/5/maka_628246409164d.jpg

fot.: Paweł Kot

W niedzielę pierwsza drużyna wyjedzie do słoweńskiej miejscowości Zrece, druga – w poniedziałek uda się do Jarocina. Udało nam się ustalić kilka faktów dotyczących składu na te zgrupowania. 

Wrocławianie w Słowenii rozegrają pięć sparingów z ciekawymi rywalami:

  • 29.06.2022, 17:00 FK Cukaricki - Śląsk Wrocław
  • 2.07.2022, 16:30 FK Radnicki Nis - Śląsk Wrocław
  • 3.07.2022, 17:00 NK Radomlje - Śląsk Wrocław
  • 6.07.2022, 11:00 Zalaegerszegi TE FC - Śląsk Wrocław
  • 6.07.2022, 17:00 ND Gorica - Śląsk Wrocław

Podopieczni Ivana Djurdjevicia do Polski powrócą 8 lipca. Tydzień później, na początek ligowych zmagań, zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

MATEUSZ MAĆKOWIAK ODCHODZI ZE ŚLĄSKA

Jedną z pierwszych decyzji nowego sztabu szkoleniowego Śląska jest zrezygnowanie z usług Mateusza Maćkowiaka. Lewy obrońca ostatni rok spędził na wypożyczeniu do I-ligowej Odry Opole, w której zbierał dobre recenzje. Niestety były zawodnik akademii RB Lipsk pod koniec minionego roku doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry praktycznie już do końca sezonu. Maćkowiak po po powrocie do zdrowia na boisku pojawił się już tylko raz.

Po powrocie na Oporowską znalazł się w kadrze pierwszej drużyny, z którą przygotowywał się do nowego sezonu. Zagrał w sparingu z GKS-em Tychy, po którym powiedział nam, że jego celem jest debiut w Śląsku w ekstraklasie.

Maćkowiak, z racji wieku, mógłby grać jako młodzieżowiec, ale klub podjął jednak decyzję, że nie będzie stawiał na 21-letniego obrońcę. Śląsk będzie chciał go sprzedać lub wypożyczyć. Według naszych informacji – interesują się nim kluby I ligi jak i ekstraklasy. Na pewno atutem Maćkowiaka jest m.in. właśnie fakt, że w nadchodzącym sezonie będzie jeszcze w ekstraklasie młodzieżowcem (w I lidze już nie).

JAKUB LUTOSTAŃSKI KONTUZJOWANY

Pechowo rozpoczyna się przygoda 17-letniego Jakuba Lutostańskiego. Były napastnik Jagiellonii Białystok, król strzelców minionego sezonu Centralnej Ligi Juniorów, trenował przy Oporowskiej od wtorku. Niestety w trakcie zajęć, bez kontaktu z innym piłkarzem, doznał kontuzji pleców, która uniemożliwia mu wzięcie udziału w zgrupowaniu w Zrece.

- Nie wiem, czy będzie taka możliwość, żebym dołączył do zespołu w trakcie zgrupowania, na razie skupiam się na dojściu do zdrowia. Moje pierwsze dni w zespole oceniam bardzo pozytywnie, atmosfera jest dobra, mamy młody zespół, który będzie chciał się pokazać z dobrej strony

- powiedział nam po sparingu rezerw WKS-u z GKS-em Jastrzębie, który oglądał z trybun. Nie miał na stadion daleko, bo tymczasowo mieszka w Hotelu „Śląsk” na Oporowskiej.

KRZYSZTOF MĄCZYŃSKI POJEDZIE NA ZGRUPOWANIE REZERW

Przesunięcie Krzysztofa Mączyńskiego do rezerw Śląska ma swoje plusy - doświadczenie Mąki może być bardzo cenne dla zespołu Krzysztof Wołczka. Były już kapitan Wojskowych od wtorku trenował pod okiem sztabu szkoleniowego drugiej drużyny i tylko kontuzja pięty wyeliminowała go z sobotniego sparingu przeciwko GKS-owi Jastrzębie.

- Rozmawiałem z dyrektorami i prezesem, na ten moment Krzysiek jest do mojej dyspozycji i pojedzie z nami na obóz. Sam Krzysiek też mnie zapewnił, że mogę na niego liczyć i będzie dawał z siebie sto procent -

mówi nam Krzysztof Wołczek.

Jeśli więc zawodnik i klub nie dojdą do porozumienia w sprawie rozwiązania kontraktu lub jakiś klub nie zdecyduje się na transfer, Mączyński w przyszłym sezonie może być gwiazdą II ligi i na pewno dużym wzmocnieniem rezerw.

ZOBACZ też: FOTO: Śląsk II Wrocław 1:0 GKS Jastrzębie

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.