Magiera: Żenujące, że analizujemy takie spalone

26.09.2021 (17:38) | Jakub Luberda
uploads/images/2021/9/magiera_614db33da61ee.png

fot.: Paweł Kot

Konferencja prasowa z udziałem trenera Jacka Magiery po wygranym meczu z Wisłą Płock. 

Trener Bartoszek powiedział, że on już sam nie wie, kiedy karny powinien być, a kiedy nie. Jak pan ocenia dzisiejsze sytuacje?

Chciałbym mówić o piłce nożnej. Żenujące jest to, że szukamy takich sytuacji jak ta z zostającą piętą Schwarza i gwiżdżemy spalonego po wykonaniu kilku podań. Została zabrana bramka po pięknej akcji i dla mnie nie było ku temu żadnych podstaw. Co do rąk w polu karnym, to pamiętamy mecz z Podbeskidziem, pamiętamy też inne mecze. Dziwiło mnie też to, jak długo rozpatrywana była sytuacja po dośrodkowaniu Jakuba Iskry, gdzie od razu było widać, że kontakt z ręką miał miejsce w szesnastce Wisły.

Jak ocenia pan występ Roberta Picha?

Robert jest bardzo ważną postacią i ma bardzo dużo jakości ale także pokory. Jest to profesjonalista, który pracuje i liczy się dla niego dobro zespołu. Ile ma, tyle da zespołowi i widać to w końcówkach meczów, kiedy ostatkami sił stara się zakładać pressing. Mieliśmy moment, kiedy się zaciął, ale sytuacja była taka, że naszym zdaniem grał na równym poziomie. Doszukiwaliśmy się problemów, lecz on cały czas grał dobrze, a patrząc na gole i asysty jest naszym czołowym zawodnikiem.

Jak duże znaczenie ma rywalizacja o miejsce w składzie i dobry występ Stgleca?

Duże znaczenie ma to, że Stiglec był gotowy i czekał na swoją szansę. To jest jedyna droga do tego, aby się rozwijać. Dino długo nie grał. W ostatnich latach był czołowym zawodnikiem Śląska, a po zmianie systemu zmienił on swoją pozycję. Dziś zagrał bardzo dobrze, po jego podaniu Erik Exposito strzelił nieuznanego gola. Mam nadzieję, że zawodnicy kontuzjowani szybko wrócą i rywalizacja będzie jeszcze większa. Liczę również na Sebastiana Bergiera, o którym wszyscy szybko zapomnieli. Złapał kuriozalną kontuzję i leczy się od dwóch miesięcy. 

 

ZOBACZ też: Kto był #SuperPiłkarzem meczu? (GŁOSOWANIE)