Śląsk II - Chojniczanka Chojnice. Co warto wiedzieć przed meczem?

Śląsk II - Chojniczanka Chojnice. Co warto wiedzieć przed meczem?

fot.:

Ekstraklasa wstrzymała rozgrywki na czas przerwy reprezentacyjnej, ale nie oznacza to braku piłkarskich emocji. Rezerwy Śląska Wrocław goszczą dziś na Oporowskiej wicelidera II ligi - Chojniczankę Chojnice.



 

Mecz 25. kolejki II ligi Śląsk II Wrocław - Chojniczanka Chojnice rozpocznie się w sobotę 26 marca o godzinie 15.00. Naszą relację live znajdziecie tutaj TUTAJ.


Druga drużyna nie potrafi się jeszcze odnaleźć po tym, jak Krzysztof Wołczek dołączył do sztabu pierwszego zespołu. Ostatnie dwa mecze to porażki z Garbarnią Kraków 0:4 i Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:2.


Arkadiusz Bator po ponad 5 latach ponownie poprowadzi drużynę Śląska we Wrocławiu. Ostatni mecz w tej roli to było starcie z 12 listopada 2016 roku, kiedy rezerwy przegrały 0:1 z Górnikiem Wałbrzych.


Będzie to czwarte starcie z Chojniczanką na poziomie II ligi, dotychczas Śląsk wygrał raz - 10.10.2020 we Wrocławiu 2:0, natomiast dwukrotnie przegrał w Chojnicach: 0:6 i 1:2.


W meczach z Chojniczanką bramki dla Śląska zdobywali: Szymon Krocz (dwie) i Grzegorz Kotowicz (jedną). Dla Chluby Grodu Tura natomiast najwięcej strzelali Szymon Skrzypczak (trzy bramki) i Tomasz Mikołajczak (dwie).


Chojnice leżą przy drodze krajowej nr 22, która jest częścią dawnej autostrady Berlin-Kaliningrad, tzw. "Berlinki". Od końcówki ubiegłego sezonu Chojniczanka podróżuje po II-ligowych miejscowościach pod wodzą Tomasza Kafarskiego.


Trener ten 7-krotnie mierzył się ze Śląskiem, zanotował po 3 zwycięstwa i porażki, a raz zremisował. Ostatni raz rywalizował z WKS-em w 2016 roku, kiedy prowadził Bytovię Bytów. Prowadzony przez niego zespół wygrał 3:0 i wyeliminował Śląsk z Pucharu Polski.


Chojniczanka obecnie śrubuje serię meczów bez porażki, ostatni mecz z Ruchem był dziesiątym, w którym drużyna z Pomorza zdobyła punkty. Jednocześnie przerwali passę 7 kolejnych wygranych spotkań.


W rundzie wiosennej II ligi Chojniczanka wygrała 3 z 4 spotkań, w starciu z Chorzowem była też na dobrej drodze do zdobycia kompletu punktów. Dzisiejszy rywal Śląska w 70 minucie wyszedł na prowadzenie po bramce Artura Pląskowskiego, lecz w 80 minucie wyrównał Michał Mokrzycki po dobitce rzutu karnego.


Wspomniany Pląskowski jest najlepszym strzelcem drużyny z 9 bramkami na koncie. Kolejni strzelcy to Szymon Skrzypczak (7 bramek), Tomasz Mikołajczak (6 bramek) i Sam van Huffel (5 bramek).


Najwięcej asyst w Chojniczance zanotowali Szymon Skrzypczak i Michał Mikołajczyk - po 6. Kolejni są Kamil Mazek i Łukasz Wolsztyński - po 5.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.