Amp futbol: Start ekstraklasy w sobotę we Wrocławiu. O której gra Śląsk?

29.02.2024 (20:15) | Dominik Mazur
uploads/images/2023/6/turniej-amp-futbol-oporowska2_1687875400_5400_649ec912a2523.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

W sobotę turniejem na Oporowskiej rozpocznie się 10. sezon PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Śląsk Wrocław będzie chciał przed własną publicznością rozpocząć w dobrym stylu walkę o medal. WKS rozegra w weekend cztery spotkania z: Legią Warszawa, Wartą Poznań, Radomiakiem Radom i mistrzem Polski - Wisłą Kraków. 

  

W poprzednim sezonie WKS Śląsk Wrocław Amp Futbol uniknął losu poprzednich beniaminków i został rewelacją rozgrywek, zajmując pierwsze miejsce w drugiej grupie. W tym sezonie priorytet to awans do grupy mistrzowskiej i walka o medal.

– W tamtym roku wszyscy patrzyli na nas przez pryzmat historii poprzednich beniaminków i byli przekonani, że będziemy płacić frycowe. Okazało się, że nasza marokańska torpeda zrobiła w ofensywie kawał dobrej roboty i przy niej rozwinęli się inni zawodnicy, jak choćby Marcin Lenart. Mimo tego, że są wzmocnienia, a najlepsi zostali to uważam, że będzie to dla nas trudniejszy, bo drugi sezon w ekstraklasie

– mówi Sebastian Bednarz, prezes Śląska Wrocław Amp Futbol. 

Najistotniejsze wzmocnienia to Bamgbopa Abayomi z Wisły Kraków i Przemysław Gromek ze Stali Rzeszów. Popularny Yomi to czterokrotny mistrz Polski, multimedalista ligowych zmagań i najlepszy obrońca zeszłego sezonu. Gromek ma z kolei duże doświadczenie piłkarskie z czasów gry w Karpatach Lwów na poziomie trzeciej ligi.

– Potrzebowałem Yomiego jako pewnego, ostatniego obrońcy, który będzie zatrzymywał ataki rywali. Ofensywa napędzana przez naszych Marokańczyków, czyli Sbiyę, Chrharha, Ali Hdadiego i Bachbacha fukcjonowała świetnie, ale obrona przeciekała – mówi szkoleniowiec Śląska Wrocław Amp Futbol Krzysztof Węgrzyn, który jest zadowolony z przepracowanego okresu przygotowawczego. 

W jubileuszowym sezonie PZU Amp Futbol Ekstraklasy oprócz WKS-u zagrają: Wisła Kraków (mistrz Polski), TSP Kuloodporni Bielsko-Biała, Warta Poznań, Legia Warszawa, Stal Rzeszów oraz dwaj beniaminkowie - Radomiak Radom i Pokrowa Lwów. Podział tabeli nastąpi po czwartym turnieju, gdy każdy z każdym rozegra mecz i rewanż. 

– Jesteśmy mocniejszą ekipą fizycznie, psychiczne i kadrowo, ale z drugiej strony wszyscy się wzmocnili. Nie będzie już tak, że ktoś będzie bardzo mocno odstawał. To będzie bardzo ciekawy sezon PZU Amp Futbol Ekstraklasy – zapowiada prezes Bednarz. 

I TURNIEJ PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASY

Sobota, 2 marca
 
10:00 Warta Poznań – Pokrowa Lwów
11:15 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Radomiak Radom
12:30 Ceremonia otwarcia
13:00 Śląsk Wrocław – Legia Warszawa
14:15 Wisła Kraków – Stal Rzeszów
15:30 Śląsk Wrocław – Warta Poznań
16:45 Legia Warszawa – Radomiak Radom
18:00 Pokrowa Lwów – Wisła Kraków

Niedziela, 3 marca
 
9:00 Legia Warszawa – Warta Poznań
10:15 Stal Rzeszów – Pokrowa Lwów
11:30 Śląsk Wrocław – Radomiak Radom
12:45 Warta Poznań - TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
14:00 Stal Rzeszów – Radomiak Radom
15:15 Śląsk Wrocław – Wisła Kraków
16:30 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Legia Warszawa

Kadra WKS-u Śląska Wrocław Amp Futbol: Gabriel Stankowski, Maciej Materac, Andrzej Olewicz, Wojciech Tetłak, Marcin Lenart, Łukasz Szczyrba, Bamgbopa Abayomi, Ilyass Sbiyaa, Abdel Ali Hdadi, Abdelfattah Bachbach, Mohcine Chrharh, Wiktoria Stróżna, Przemysław Gromek, Łukasz Mazurowski, Dariusz Ziemiańczyk, Michał  Mróz, Konrad Molis, juniorzy: Michał Stępniak, Maciej Wielebiński, Leon Sherpa.
 

ZOBACZ też: AMP Futbol: Inauguracja ligi we Wrocławiu

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.