FUTSAL: Podsumowanie rundy jesiennej

09.01.2023 (17:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/10/311525130_539207731546353_142744971167798451_n_635fae811902e.jpg

fot.: WKS Śląsk Futsal Wrocław

WKS Śląsk Futsal Wrocław przygotowuje się do rundy rewanżowej. Wrocławianie powalczyli w sparingu z ekstraklasowym Widzewem, a 14.01 zagrają w Halowym Pucharze Polski z występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej AZS Uniwersytet Śląski Katowice. Tydzień później na wyjeździe zmierzą się z liderem Futsal Team Brzeg i może to być pojedynek o awans do I ligi. Jak wyglądała runda jesienna? Poniżej podsumowanie. 

Dla WKS Śląsk Futsal Wrocław jest to trzeci sezon funkcjonowania. W pierwszym świeżo budowana drużyna w końcówce sezonu przegrała walkę z Kobierzycami o awans do I ligi.

Drużynę tworzyli zawodnicy z Czech i Słowacji, a także gracze z doświadczeniem futsalowym, najczęściej z Górnego Śląska.

Do kolejnego sezonu ekipa podchodziła z dużymi nadziejami. Do dobrze funkcjonującej drużyny dokontraktowano kilku Latynosów z dobrym CV (ostatecznie mało grali), zawodników z Czech i Polski, a trenerem został doświadczony Anglik Damon Shaw

Początki były niezłe, ale potem coś się zacięło. Po pierwszej rundzie klub rozstał się z trenerem, a z meczu na mecz ubywało doświadczonych graczy, w coraz większym stopniu grała młodzież. Ambitnie, obiecująco, ale ostatecznie Śląsk zakończył sezon w dolnej części tabeli.

Przed bieżącym sezonem zweryfikowano cele oraz politykę klubu. Awans do I ligi nie był już priorytetem, aczkolwiek powinien on nastąpić w perspektywie dwóch lat. Ważne było ogrywanie młodzieży oraz dobry występ w młodzieżowych mistrzostwach Polski. Niestety, ten drugi cel nie został osiągnięty, choć liczymy na dobre występy w III lidze seniorów oraz oczywiście w pierwszym zespole.

Zmieniła się polityka kadrowa. Trenerem został człowiek z regionu - Piotr Wysoczański. Wymieniono także prawie cała drużynę. Jej trzon stanowią obecnie zawodnicy z regionu, młodzi oraz doświadczeni futsalowcy (najczęściej z przeszłością w Orzeł Futsal Jelcz Laskowice). Dodatkowo drużynę wzmocniło kilku niezłych Ukraińców z Artemem Lytvynenką na czele.

Wynik po rundzie jesiennej jest bardzo dobry. Śląsk po zajmuje drugie miejsce w tabeli ustępując tylko różnicą bramkową głównemu faworytowi do awansu - drużynie, która jeszcze pół roku temu grała w ekstraklasie (została wycofana) - KS Futsal Team Brzeg. Obie drużyny spotkały się na inaugurację ligi i po bardzo emocjonującym meczu padł remis 2:2. Kolejne mecze Śląsk wygrywał ,remisując jedynie w kolejnym, tym razem wyjazdowym meczu na szczycie z KS Pyskowice, gdzie po emocjonującym meczu padł wynik 5:5. W ostatniej kolejce rundy jesiennej rozpoczęła się też ściślejsza współpraca WKS Śląsk Futsal z redakcją Ślasknet. Nasi redaktorzy prowadzili komentarz podczas transmisji video live z meczu z AZS AWF Profi Sport Wrocław.

Bilans Śląska po rundzie jesiennej to 6 meczów, 4 wygrane, 2 remisy, bramki 43:24.

Strzelcy:

  • 11 – Jajko
  • 10 – Taranek
  • 7 - Lytvynenko
  • 4 - Gorczyca
  • 3 - Bondarenko
  • 2 – Gojlik, Kozak
  • 1 – Shutyak, Stasiak, Bońkowski, Amorin

Zagrali: Dudek, Sasiela – Bondarenko, Kozak, Lytvynenko, Dziubczyński, Taranek, Jajko, Gorczyca, Gojlik, Shutyak, Bońkowski, Amorin, Stasiak, Kur, Jasiczek, Antos, Maslynkov.

ZOBACZ też: Djurdjević: Nie mamy alternatywy dla Exposito

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.