ODPRAWA ŚLĄSKA: Bolesny falstart

17.02.2024 (19:47) | Łukasz Grzywaczyk
uploads/images/2024/2/20240217_142013_65d0b697875a3.png

fot.: Łukasz Grzywaczyk

Zapraszamy na kolejną „Odprawę Śląska”, czyli przegląd i podsumowanie, dzień po dniu, wszystkich wiadomości związanych z piłkarskim WKS-em z ostatniego tygodnia. 

SOBOTA (10 lutego)

1. Rezerwy WKS-u pokonują drugi zespół Lecha Poznań 1:0. Relację z meczu sparingowego znajdziecie TUTAJ.

2. Szymon Lewkot opuszcza Śląsk Wrocław. 24-latek resztę sezonu spędzi na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów.

3. Ruch Chorzów to jeden z klubów zainteresowanych wypożyczeniem Kennetha Zohore - donoszą Bartosz Wieczorek i Dominik Pasternak z TVP Sport.


NIEDZIELA (11 lutego)

Wojskowi przegrywają z Pogonią Szczecin 0:1 (RELACJA). W przerwie meczu podziękowano za grę w zielono-biało-czerwonych barwach Krzysztofowi Mączyńskiemu, byłemu kapitanowi WKS-u, który zdecydował się zakończyć piłkarską karierę.


PONIEDZIAŁEK (12 lutego)

1. Swoje 32. urodziny obchodzi Michał Nowak, trener przygotowania motorycznego.

2. Komisja Ligi ogłasza decyzję w związku z incydentem, mającym miejsce w starciu przeciwko Pogoni Szczecin. Śląsk zobowiązany jest do zamontowania siatki ochronnej przed trybuną B i uiszczenia kary finansowej w wysokości 50 tysięcy złotych. Dodatkowo wydano zakaz zorganizowanego wyjazdu kibiców na mecz w Poznaniu (24 lutego).

3. Realizujemy #SektorŚląska, którego tematem przewodnim jest ostatni występ Trójkolorowych.


WTOREK (13 lutego)

Filip Gryglak, który wraz z końcem ubiegłego roku opuścił Wrocław, znajduje nowy klub. Wychowanek WKS-u podpisuje umowę z Wisłą Płock, zasilając jej drugą drużynę.


ŚRODA (14 lutego)

David Balda zapowiada plan skautingu do końca sezonu.


CZWARTEK (15 lutego)

Piotr Samiec-Talar podpisuje nowy kontrakt ze Śląskiem Wrocław! Wychowanek Wojskowych związał się z klubem umową do końca czerwca 2027 roku.

fot. Adriana Ficek / slaskwroclaw.pl


PIĄTEK (16 lutego)

1. Rezerwy Śląska wygrywają kolejny sparing, pokonując Stal Brzeg 3:0. Szerszy opis tego jak przebiegał mecz, znajdziecie TUTAJ.

2. Wrocławianie ponoszą drugą ligową porażkę w 2024 roku, drugi raz 0:1. Tym razem lepszy od WKS-u okazuje się być zespół Stali Mielec. Relację ze spotkania przeczytacie TUTAJ.

ZOBACZ też: KIBICE: Doping kibiców Śląska w meczu ze Stalą Mielec (WIDEO)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.